Půjčky ženám na MD

Půjčky ženám na mateřské dovolené

S mírnou nadsázkou lze říci, že vzít si dnes půjčku je skoro tak běžné, jako jít si do samoobsluhy nakoupit pečivo a mléko. Nabídka bankovních i nebankovních půjček se neustále zvyšuje, a tak vzít si půjčku už není takový problém i pro určité skupiny lidí, jak tomu bylo v minulých letech, kdy se půjčky teprve dostávaly na světlo světa.

Mezi tuto skupinu lidí patří hlavně lidé s nižším příjmem, u kterých banka půjčky většinou zamítá nebo schválí menší částku. Proto se dnes těší velikému boomu tzv. nebankovní půjčky, které s sebou ovšem kromě výhody větší dostupnosti, nesou samozřejmě také jistou míru rizika.

Nebankovní půjčky ženám na MD

Neprošli jste schválením v bance a chcete výhodnou půjčku? Existuje ještě nebankovní sektor. Jedná se o nebankovní půjčky, které jsou u velkých poskytovatelů podobně výhodné jako bankovní, jsou však daleko dostupnější pro více lidí. Tato půjčka je vhodná také pro ženy na mateřské dovolené, které mají v bance problém se schválením.

» Půjčka pro ženy na mateřské

Tyto půjčky jsou poslední dobou čím dál častěji poskytovány také ženám na mateřské dovolené. Příchod miminka na svět s sebou nese nemalé finanční výdaje, a ne všichni (respektive všechny maminky) jsou schopny finančně vyjít svépomocí. Banky jim (právě z důvodu pobírání nízkých mateřských příspěvků a dávek) žádnou částku obvykle nepůjčí (nemá-li manžel maminky dítěte vysoký příjem, který může bance doložit). Proto se tato skupina obyvatel často obrací na společnosti, které poskytují již výše zmíněné nebankovní půjčky.

Pozor na nesplácení a rizika

Je ale nutné, aby si ženy na mateřské dovolené, žádost o nebankovní půjčku dobře rozmyslely. Hlavně dobře propočítaly, zda budou schopny všechno splácet v řádném termínu a tím pádem se vyhnout nepříjemným pokutám či v nejhorším případě exekucím. Mnoho společností si totiž za půjčku účtuje příliš vysoké poplatky a úroky. Jsou až o několik procent vyšší, než kolik byste zaplatili v bance. Je nutné, abyste nekývly hned první nabídku půjčky, které vám – jak se říká – padne jako první do oka.

Dalším důležitým bodem je důkladné přečtení smlouvy. Jen tak se můžou ženy na mateřské dovolené vyhnout nepříjemným doplatkům. Pokud je to možné požádejte, ještě před podpisem smlouvy o kontrolu její správnosti, právníka. Vhodné je dát také na radu kamarádů, příbuzných a známých, pokud mají již nějaké zkušenosti s nebankovními půjčkami a společnostmi, které tyto půjčky poskytují.

Publikováno 14. 2. 2011

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace