Přehled a možnosti půjček

Jaké půjčky lze využít? Jaké jsou jechich možnosti, přednosti a nedostatky? Na co dávat pozor? Zkusíme se odpovědět na tyto otázky tak, aby jste měli možnost posoudit, jaká půjčka je pro Vás ideální.

Účelové a neúčelové půjčky

Mezi první otázku, kterou si lze položit je účelovost půjčky. Zda bude na nějaký konkrétní účel, například na bydlení, nebo třeba půjčka auto. Ty mají svá specifika a jsou výhodnější, protože se zajišťují konkrétní věcí, třeba nemovitostí nebo autem.

Malé a velké půjčky

Dále je důležité vědět, kolik si chcete půjčit, malé půjčky mají jiné možnosti a jsou dostupnější než velké půjčky. Malé znamenají krátkodobé půjčky do 10 000 Kč a můžete je mít za pár minut na účtu. Oproti půjčkám v řádech desíte až stovek tisíc, které podléhjí přísnějšímu schvalování.

Bankovní a nebankovní půjčky

Na výběr máte mezi bankovní půjčkou a nebankovní. V bance narazíte na přísnější scoring, ale lepší podmínky. Mimo banku seženete půjčku snadněji, leckde však dráž. Obzvláště malé půjčky jsou poměrně drahé, pokud nejsou zdrovna v akci, kdi ji můžete mít zdarma, pokud ji berete poprvé.

Půjčky od lidí a soukromých osob

Samostatnou novou kapitolu nyní začínají psát půjčky od lidí a soukromých ososb, kde si skrze platformu půjčujete na přímo od konkrétních lidí. Půjčky tak obcházejí náklady bank a nebankovek a měly by být levnější.

Půjčky pro problematické lidi

Jedná se o takové půjčky, které jsou pro lidi, kteří mají nějaký menší problém s bonitou. Například s příjmem, nebo mají záznam v registru dlužníků. Pro průchodnost půjčky se stanovuje úvěruschopnost.

Půjčka bez registru

Jedná se o půjčku, kterou je možno čerpat i přes záznam v registru. Záleží samozřejmě na poskytovateli a na tom, jak závažný přestupek proti platební morálce jste učinili.

Půjčka bez doložení příjmu

Půjčka, která nevyžaduje potvrzení o příjmu pro ty, kterým dokládat příjem činí potíže.

Půjčka pro nezaměstané

Specifická půjčka nezaměstnaným může pomoci v době, kdy nemáte práci, než nastoupíte do nového zaměstnání. Je však poměrně složité ji získat, vzhledem k absenci příjmu ze zaměstnání.

Publikováno 1.11.2017

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace