Půjčky pro nezaměstnané

V případě, že je člověk nezaměstnaný a trpí nedostatkem finančních prostředků, je možnost půjčky značně omezena. Přesto šance na půjčení peněz je.

Na koho se s půjčkou obrátit?

Potřebujete-li peníze, možná se nejdříve obrátíte na své nejbližší okolí, rodinu a přátele. Pro některé lidi je to ale nemyslitelná možnost. Další variantou je žádost u banky, zde ale velmi pravděpodobně nepochodíte. Nicméně většině žádostí nezaměstnaných bez doložitelných příjmů bankovní instituce nevyhoví. Co dál?

U nebankovek pravděpodobně uspějete

Pravděpodobně uspějete u některé nebankovní společnosti. Oblíbené, ale na druhou stranu poměrně drahé, jsou půjčky bez potvrzení o příjmu a bez do registru dlužníků. Počítat je třeba s vysokým RPSN i vyššími splátkami. Nároky na žadatele jsou sice nižší, ale podmínky méně výhodné.

» Výhody nebankovních půjček pro nezaměstnané

Velkou předností nebankovních půjček je možnost žádat o ně po telefonu nebo přes internet. Rovněž vyřízení je snadné a rychlé. Mohou být dostupné i bez prokazování příjmu. Navíc jsou bezúčelové a lze s nimi financovat cokoliv. U vyšších částek je vyžadováno ručení domem, automobilem nebo jinou movitou věcí.

S čím je třeba u půjčky pro nezaměstnané počítat?

Počítat je třeba s vyšší úrokovou mírou a mnohdy nejasnými podmínkami smlouvy. Setkat se můžete s nejrůznějšími poplatky, které vaši půjčku prodraží. Na durhou stranu, existují velmi spolehlivé společnosti, které poplatky nezatajují a podmínky jsou velmi průhledné. Chce to pečlivě vybírat poskytovatele a ne se v zoufalé finanční situaci uchýlit k první půjčce, na kterou narazíte, protože to se vám může vymstít.

» Pozor na půjčky od soukromých osob

S podmínkami smlouvy je nutné se velmi dobře seznámit a v případě nejasností se ptát, poradit se s právníkem nebo od nabídky odstoupit. Důležité jsou finální náklady pro splacení dluhu. Rozhodnete-li se pro půjčku na směnku od soukromé osoby, není nikdy opatrnosti nazbyt. Úroky bývají vysoké, časté jsou podvody a šance, že vás při včasném nesplacení navštíví brzy exekutoři, je velmi vysoká.

Publikováno 21. 8. 2015

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace