Půjčky na směnku

Půjčky na směnku jsou poskytovány některým nebankovními institucemi, ale ve větší míře pak soukromými investory. V čem spočívají?

Pro koho jsou půjčky na směnku určeny

Jedná se o půjčky využívané především lidmi, kteří nezískají úvěr v bance, mají nízký příjem a mají zápis v registru dlužníků. V tom případě jsou totiž možnosti značně omezené. Půjčky na směnku jsou bezúčelové a získání je praktický možné ihned. Nevýhodou je vysoká cena za tuto půjčku a kvůli podepsání směnky riziko rychlé exekuce, pokud své závazky nesplníte včas.

Kdo tento typ půjček poskytuje?

Půjčky na směnku poskytují většinou soukromí investoři, kteří chtějí své volné peněžní prostředky nějak zhodnotit. Podepsání směnky se dlužník zaváže ve stanovený den zaplatit dlužnou částku i s úrokem. Počítat musíte s vyšším úrokem, který je způsoben vyšším rizikem. Někdy může směnka sloužit jako zajištění úvěru poskytnutého bankou nebo nebankovní společností, těchto případů je ale málo.

» Půjčku si dobře rozmyslete

Pro mnoho lidí je půjčka na směnku jedinou možností. Ocení minimum formalit a okamžité vyřízení. Cena za tuto půjčku je ale poměrně vysoká, a tak mnohdy mívají potíže se splacením. Natrefit můžete i na podvodníky, kteří na vás chtějí vydělat až příliš, a podmínky někdy hraničí s lichvou. Nicméně lidé v zoufalé finanční situaci se uchýlí k lecčemu, co jim slíbí přijít k penězům, a rizika si tolik nepřipouštějí. Doporučuje se v těchto případech velká opatrnost.

» Pozor na podvodníky

Dejte si obzvláště velký pozor, komu směnku podepisujete a rozhodně se nenechte zlákat nabídkami rychlejšího vyřízení za poplatky předem! V těchto případech se často jedná o podvod. Vyhněte se také podezřelým nabídkám, které na vás čekají v podobě amatérsky vytištěných letáčků v poštovních schránkách nebo na sloupech veřejného osvětlení.

Publikováno 2. 1. 2016

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace