Pozor na podvodné půjčky

Jelikož je finanční vzdělanost u nás na velmi špatné úrovni, není divu, že se setkáváme s podvody, a to i v oblasti půjček.

Půjčky bez rozmyslu

Lidé ve špatné finanční situaci často nepřemýšlejí a bez rozmyslu sáhnou po první nabídce, která se jim zdá lákavá. Najdou se dokonce i tací, kteří si půjčují jen proto, aby zvýšili svůj životní standard. Půjčky na věci, které jsou moderní, jsou nešvarem, který zbytečně zatíží rozpočet a mnohdy dovede domácnost až do zoufalé situace. Jak nepřijít o své peníze kvůli podvodným nabídkám?

Opatrnosti není nazbyt

V situaci, kdy potřebují lidé peníze ihned, mnohdy zapomínají na opatrnost. Neprověří si poskytovatele, volají na placená čísla, podepisují smlouvy, kterým nerozumí. Lepší je vsadit jen na prověřené společnosti, důkladně si pročíst smlouvu, rozumět všem podmínkám, a pokud se nám něco nezdá, od nabídky couvnout. Podmínky by totiž měly být přehledné a transparentní. Nenechte na sebe tlačit, abyste podepsali okamžitě, protože „takto výhodná nabídka se nebude opakovat“. Obvykle to nevěstí nic dobrého.

  » Peníze předem

  Překvapivě mnoho lidí naletí podvodníkům, přijdou o peníze a vlastně nikdy žádnou půjčku neobdrží. Nabídek na půjčky, kdy je třeba zaplatiti za vyřízení peníze dopředu, se stále objevuje poměrně dost. Ten, kdo si potřebuje půjčit, má většinou peněz opravdu poskrovnu a takto může přijít i o zbytek svých úspor. Často se jedná o podvodníky, kteří vlastně žádné úvěry nenabízejí, pouze takto od lidí získají peníze.

  » Zpoplatněná čísla

  Seriózní poskytovatel od vás nikdy nebude chtít platiti nic dopředu, snad jen s výjimkou symbolického poplatku 1 Kč sloužícího k ověření totožnosti a bankovního účtu žadatele. Dalším nešvarem je volání na zpoplatněná telefonní čísla. Abyste zažádali o půjčku, musíte volat na uvedené číslo, ovšem hovor bude velmi drahý, protahovaný a nakonec vám bude stejně půjčka zamítnuta.

  » Lichvářství

  Lichvářství je sice trestné, stejně se ale setkáváme s půjčkami s neúměrně vysokými úroky a poplatky. Ty většinou není žadatel schopný splatit a následuje exekuce. Nabídkám, které chtějí za půjčení peněz příliš velkou odměnu, se vyhněte obloukem.

Publikováno 2. 10. 2016

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace