Jak se zbavit dluhů?

Mnoho lidí zatěžují dluhy, které už nezvládají splácet. Dostávají se do potíží, hrozí jim exekuce a další nepříjemnosti. Jak se dluhů co nejefektivnější zbavit?

» Zapomeňte na další půjčky

V první řadě si přestaňte brát další a další půjčky. Řešení splatiti půjčku půjčkou je velmi krátkozraké a dříve nebo později se vymstí. Vzniklým finančním potížím se říká dluhová past a cesta z ní je poměrně složitá. Za chvíli už si nebudete mít od koho půjčovat a vaše závazky vás dostihnou.

» Konsolidace dluhů

Jedinou rozumnou variantou další půjčky je konsolidace dluhů. Spočívá v tom, že své dluhy převedete k jedné společnosti, bance nebo nebankovní instituci, která je za vás zaplatí a vy máte najednou místo několika půjček jedinou, s výhodnějšími podmínkami a většinou i nižšími splátkami. To může být pro rodinný rozpočet značná úleva. U konsolidace dluhů se často ručí nemovitostí.

» Spočítejte si, jak na tom reálně s financemi jste

Sepište si měsíční příjmy a veškeré měsíční výdaje. Jejich odečtením zjistíte svou reálnou situaci. Sestavte si finanční plán, abyste věděli, kde můžete ušetřit. Protože s velkou pravděpodobností budete v mínusu, musíte se pokusit zvýšit své příjmy a omezit výdaje.

» Nevyhýbejte se poradenství

Návštěva finanční poradny může pomoci. Existují dokonce poradny bezplatné, a to buďto klasické nebo internetové. Provozují je různá občanská sdružení, která je provozují právě pro lidi ve finanční nouzi.

» Osobní bankrot

Někdy nezbývá než zažádat o oddlužení neboli osobní bankrot na krajském soudu. Musíte mít dluhy minimálně 30 dní po splatnosti alespoň u dvou věřitelů a stálý příjem. Pokud vám bude oddlužení schváleno, můžete se za pět let, někdy i za kratší období, zbavit svých dluhů s tím, že si budete muset po tuto dobu vystačit s minimem financí. Pokud to zvládnete, bude vám zbytek dluhů prominut.

Publikováno 21. 7. 2016

Informační web o půjčkách - www.onlinepujcky.info, Ing. Radek Šmach – SIALINI
Komenského 32, 747 21 Kravaře. IČO: 677 15 397. Nejsme poskytovatelem půjček


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Web může obsahovat zastaralé informace